Részvételi feltételek

Vállalkozási forma

A Széchenyi Kártya igénylésére a 2004. évi XXXIV. Kis- és középvállalkozásokról szóló törvény szerint az alábbi feltételeknek megfelelõ vállalkozások jogosultak:

Egyéni Vállalkozók

A Széchenyi Kártya Konstrukcióban azon személyek vehetnek részt, akik az egyéni vállalkozásról szóló 1990. évi V. törvény 2.§-a alapján egyéni vállalkozónak minõsülnek, tehát minden olyan természetes személy, aki

• egyéni vállalkozói igazolványa alapján vállalkozási tevékenységet végez,
• az egyéni vállalkozásról szóló törvény hatálybalépését megelõzõ jogszabályok alapján kisiparosnak, magánkereskedõnek minõsül,
• külön jogszabály alapján szociális szolgáltató tevékenységet vállalkozói engedély birtokában végzi,
• külön jogszabály rendelkezései szerint egyéni egészségügyi vállalkozó,
• külön jogszabály rendelkezései szerint magán-állatorvosi tevékenységet folytat.

Társas Vállalkozások

A Széchenyi Kártya Konstrukcióban továbbá részt vehetnek olyan társas vállalkozások, amelyek a gazdasági társaságokról szóló 1997. évi CXLIV. törvény alapján

• közkereseti társaság, (kkt)
• betéti társaság (bt)
• korlátolt felelõsségû társaság (kft)
• részvénytársaság (rt) formában mûködõ gazdasági társaságok,

valamint a szövetkezetekrõl szóló 1992. évi I. és az új szövetkezetekrõl szóló CXLI. törvény alapján mûködõ szövetkezetek

Egy lezárt, teljes üzleti év

A Széchenyi Kártya Konstrukcióban azon Vállalkozások vehetnek részt, amelyek rendelkeznek egy lezárt, teljes (365 nap) naptári (üzleti) évre vonatkozó - a vállalkozási formához igazodó - éves, egyszerûsített éves vagy egyszerûsített beszámolóval vagy egy teljes naptári (365 nap) évre vonatkozó egyéni vállalkozói mûködést igazoló személyi jövedelemadó bevallással.

A hitel célja, felhasználása

A hitelkeret célja a Vállalkozás átmeneti likviditási problémáinak áthidalása. A Széchenyi Kártyához kapcsolódó hitelkeret minden, a vállalkozás érdekében felmerülõ és - az adó és számviteli jogszabályok szerint - elszámolható kiadásra felhasználható, akár vásárlás, akár készpénzfelvétel, akár átutalás, akár inkasszó útján, vagy egyéb módon.

A Széchenyi Kártyához kapcsolódó hitelkeretet nem lehet igénybe venni exportálandó mennyiséghez kapcsolódó tevékenység, disztribúciós hálózat létrehozása és mûködtetése, illetve az export-tevékenységgel összefüggõ költség finanszírozása céljából.

A hitelkeret összege

A Széchenyi Kártyához kapcsolódó rulírozó hitelkeret 500 ezer, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 millió forint összegû lehet. A Vállalkozás a Széchenyi Kártyával történõ vásárláshoz, készpénzfelvételhez vagy más módon történõ számlaterheléshez szükséges bármilyen összeget igénybe vehet a rendelkezésre álló egyenleg és szabad hitelkeret összegén belül, de a rendelkezésre álló szabad hitelkeretet egy tranzakcióhoz is felhasználhatja a készpénzfelvételi limit korlát figyelembevételével. Amennyiben a számlájára idõközben jóváírás érkezik be, a nap végén az összes tranzakció (terhelés, jóváírás) végeredményeként fennmaradó folyószámla egyenlegbõl a hitel összege automatikusan visszatörlesztõdik.

A hitel rulírozó hitelként mûködik, a Bank csak a ténylegesen fennálló hiteltartozás mértéke után számol fel kamatot. A kamatszámítás az igénybe vett hitel napi állománya alapján történik.

A hitel futamideje

A hitelkeret a hitelszerzõdés hatálybalépésének napján nyílik meg, mely megegyezik a bank által a Hitelgarancia Rt.-hez benyújtott készfizetõ kezességvállalási kérelem elfogadásának napjával. A hitelkeret a hitelszerzõdés keltétõl számított 365. napon jár le. A Széchenyi Kártya lejárata nem egyezik meg a hitelkeret lejáratával.

Az Ügyfél igényelheti a hitel futamidének meghosszabbítását. Ez esetben az igénylési lapot és annak mellékleteit a lejárat elõtt legkésõbb 30 nappal be kell nyújtani a Regisztráló Iroda részére. A Bank – pozitív hitelbírálat esetén - új hitelszerzõdést köt a Vállalkozással.

A hitel törlesztése, hosszabítása

Negyedéves törlesztés
Minden naptári negyedévben törleszteni kell a hitel egy részét az alábbiakban meghatározott módon. A törlesztés napját követõen a teljes szabad hitelkeret ismét igénybe vehetõ.

Amennyiben az igénybevett hitel összege a negyedéves kamatterhelést követõen nem haladja meg a Vállalkozás részére megítélt hitelkeret 80%-át, a Vállalkozásnak a lezárt negyedévhez kapcsolódóan nincs törlesztési kötelezettsége.

Amennyiben az igénybevett hitel összege a negyedéves kamatterhelést követõen a a zárlat napján meghaladja a Vállalkozás részére megítélt hitelkeret 80%-át a Vállalkozásnak törlesztési kötelezettsége keletkezik, melyet a negyedéves zárás napját követõ 15 naptári napon belül kell teljesítenie. A törlesztés napja a negyedéves zárás napját követõ 15 naptári nap bármelyike lehet. A Vállalkozásnak olyan összeget kell törlesztenie, hogy a törlesztés napján a fennálló igénybe vett hitelállomány záró egyenlege ne legyen nagyobb, mint a Vállalkozás részére megítélt hitelkeret 80%-a. A törlesztést követõ napon a teljes szabad hitelkeretet, azaz a visszatörlesztett összeget is ismét igénybe lehet venni.

Ha a Bank által elõírt törlesztési kötelezettségének a Vállalkozás a naptári negyedéves zárás napjától számított 15 naptári napon belül nem tesz eleget, a Bank a hitelkeretet a negyedéves zárás napjától számított 16. naptári napon zárolja és felszólítást küld az ügyfélnek, amelyben tájékoztatja arról, hogy amennyiben a Vállalkozás a negyedéves zárás napjától számított 30. naptári napig a törlesztést nem teljesíti, a Bank a hitelszerzõdést azonnali hatállyal felmondhatja és a teljes tartozás összege - az igénybevett hitel teljes összege és összes járuléka - a felmondás napján esedékessé válik.

Lejáratkori törlesztés
A lejárat elõtt elvégzett, ismételt ügyfélminõsítés alapján lehetõség van arra, hogy a Bank a hitelszerzõdés lejáratát meghosszabbítsa, amely technikailag új hitelszerzõdés megkötését jelenti. A Bank a lejáró szerzõdés alapján fennálló tõketartozást, a kamatot és a kapcsolódó járulékokat a lejárat napján esedékessé teszi, amelyeket a Vállalkozás köteles a Bank részére megfizetni. A lejáró szerzõdés alapján fennálló tõketartozás kiegyenlítésére az új szerzõdés alapján fennálló szabad hitelkeretet fel lehet használni, de csak és kizárólag abban az esetben, amennyiben az új hitelszerzõdés a korábbi szerzõdés véglejáratát követõ 30 naptári napon belül megkötésre kerül.

Amennyiben a Vállalkozás hosszabbítási kérelmet (új hitelkérelmet) nyújtott be, de az új hitelszerzõdés legkésõbb a lejárat napján nem lépett hatályba, vagy a Vállalkozás nem nyújtott be hosszabbítási kérelmet, vagy a hitelszerzõdést a Bank az ügyfélminõsítés alapján nem kötötte meg, a Vállalkozásnak a lejárat napján a teljes tartozás összegét törlesztenie kell. Teljes tartozás alatt a tõke, a kamat, kezelési költség és a szerzõdés szerint a Vállalkozást terhelõ valamennyi egyéb járulék együttes összege értendõ.

Egyéni Vállalkozók által benyújtandó dokumentumok

a. Nyilatkozat a Széchenyi Kártya Konstrukcióban való részvételhez,

b. Széchenyi Kártya igénylési lap Egyéni Vállalkozók részére, szükség esetén pótlapok,

c. Kifejezetten Széchenyi Kártya igényléshez az APEH által kiállított - 30 napnál nem régebbi dátumú – adóigazolás* eredeti példánya, amely tanúsítja, hogy a Vállalkozásnak nincs lejárt adótartozása, és az adózó kérelmére tartalmazza az SZJA vagy EVA bevallás Üzletszabályzat melléklete szerinti adatait

d. Társult Szervezet igazolása, amely tanúsítja, hogy a Vállalkozás a Társult Szervezet tagja, amennyiben az Egyéni Vállalkozó társult szervezeti tagsággal rendelkezik, de nem tagja valamely területi kereskedelmi és iparkamarának vagy a VOSZ-nak,

e. Érdekvédelmi tagság esetén az érdekvédelmi szervezet igazolása a tagságról (amennyiben nem az adott érdekvédelmi szervezet irodájában adja be az Ügyfél az igénylését),

f. Az Egyéni Vállalkozó személyazonosító okiratai, adókártyája,
g. Vállalkozói igazolvány vagy egyéb a vállalkozás végzésére jogosító igazolvány,

h. 30 napnál nem régebbi pénzforgalmi bankszámla kivonat,

i. Személyi jövedelemadó bevallás az utolsó két lezárt, teljes üzleti évrõl (amennyiben van 2 éves gazdálkodói múlt),

j. 60 napnál nem régebbi, a székhely címére szóló vezetékes telefonszámla vagy közüzemi díj számla,

k. A magánszemély készfizetõ kezes személyazonosító okiratai, adókártyája (vagy ezek fénymásolata, ha a kezes nincs jelen az ügyintézésnél).

l. A 6-10M forintos Széchenyi Kártya hitelkeret esetén min. az igényelt hitelkeret háromszoros összegére vonatkozó elõzõ 12 havi számlaforgalom igazolás (amennyiben nem a számlavezetõ Bankhoz kerül a kérelem benyújtásra),

Társas Vállalkozások által benyújtandó dokumentumok

a. Nyilatkozat a Széchenyi Kártya konstrukcióban való részvételhez,

b. Széchenyi Kártya igénylési lap Társas Vállalkozások részére, szükség esetén pótlapok

c. A legutolsó egységes szerkezetbe foglalt társasági szerzõdés, alapító okirat,

d. El nem bírált cégbírósági kérelmek és a kapcsolódó dokumentumok
- Meghosszabbítás ill. futamidõ végén történõ keretemelés esetén befogadható a kérelem el nem bírált cégbírósági kérelemmel, kivéve, ha a változásbejegyzés tulajdonosváltozással kapcsolatos (ez esetben meg kell várni a változás elbírálását és hatálybalépését). Kizárt az igénylés befogadása abban az esetben is, ha a változás vezetõ tisztségviselõi, ügyvezetõi posztjával kapcsolatos.
- Új vagy ismételt igénylés ill. futamidõ közbeni keretemelés esetén nem fogadható be igénylés el nem bírált cégbírósági kérelemmel,

e. Az a), b) pontban megjelölt dokumentumokat aláíró személy(ek) aláírási címpéldánya(i).

f. Kifejezetten Széchenyi Kártya igényléshez az APEH által kiállított 30 napnál nem régebbi dátumú adóigazolás* eredeti példánya, amely tanúsítja, hogy a Vállalkozásnak nincs lejárt adótartozása, és az adózó kérelmére tartalmazza továbbá a társasági adóbevallás vagy EVA bevallás Üzletszabályzat melléklete szerinti adatait,

g. 30 napnál nem régebbi cégkivonat, ill. 6 hónapon belüli változás esetén az erre vonatkozó végzés, (Kedvezményesen beszerezhetõ a Regisztráló Irodában. Mindenképpen szükség van az Iroda által lehívott IM online cégkivonat csatolására is, tehát költségtakarékossági okokból célszerû csak az Irodában beszerezni ezt a dokumentumot.)

h. Társult Szervezet igazolása, amely tanúsítja, hogy a Vállalkozás a Társult Szervezet tagja, amennyiben a Társas Vállalkozás társult szervezeti tagsággal rendelkezik, de nem tagja valamely területi kereskedelmi és iparkamarának vagy a VOSZ-nak,

i.Érdekvédelmi tagság esetén az érdekvédelmi szervezet igazolása a tagságról (amennyiben nem az adott érdekvédelmi szervezet irodájában adja be az Ügyfél az igénylését),

j. Az a), b) pontban megjelölt dokumentumokat aláíró személy(ek) személyazonosító okiratai, adókártyája

k. 30 napnál nem régebbi pénzforgalmi bankszámla kivonat

l. Az utolsó lezárt év számviteli törvény szerinti beszámolója (mérleg, eredmény-kimutatás vagy eredménylevezetés, kiegészítõ melléklet ill. amennyiben elõírás a könyvvizsgáló jelentés),

m. a tárgynegyedév fõkönyvi kivonata

n. A magánszemély készfizetõ kezes(ek) személyazonosító okiratai, adókártyája (vagy ezek fénymásolata, ha a kezes(ek) nincs(ek) jelen az ügyintézésnél).

o. A 6-10M forintos Széchenyi Kártya hitelkeret esetén min. az igényelt hitelkeret háromszoros összegére vonatkozó elõzõ 12 havi számlaforgalom igazolás (amennyiben nem a számlavezetõ Bankhoz kerül a kérelem benyújtásra),

Cégünk segít Önnek, hogy összeállítsa az igényléshez szükséges dokumentumokat, kérelmeket, megoldjuk a felmerülõ problémákat, s válaszolunk a felmerülõ kérdésekre. Készítünk hitelképesség elõvizsgálatot,mely meggyorsítja a folyamatot,s Ön nyugodtan tervezhet a cég jövõjével kapcsolatban.